Toplu SMS

Toplu SMS Sistemi, aynı anda binlerce kişiye elektronik ileti gönderilmesine olanak sağlar. Yeni teknolojiler ile hızlıca büyüyen haberleşme sektöründe en çok tercih edilen servisler arasındadır. Toplu SMS Sistemi, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından denetlenir. Lisans ve işletmeci yetkisine sahip operatörler tarafından sunulmaktadır.

Toplu SMS Sistemi sayesinde veri tabanınızda bulunan müşterilere hangi operatör abonesi olursa olsun ulaşabilirsiniz. Müşterilerinizle gönderici kimliğiniz olan başlığınız ile iletişim halinde olabilirsiniz. İster tek tek isterseniz de toplu ileti olarak mesajlarınızı en hızlı ve güvenli şekilde yollayabilirsiniz.

(Bulk Smart Message Service) Türkçe de Toplu Kısa Mesaj Servisi demektir. “Toplu SMS” (Toplu Kısa Mesaj Servisi) kısaltmasıdır. Kişi ve kurumlar Toplu SMS servisleri ile müşterilerine daha kolay bir şekilde ulaşması için kullanılan teknolojik alt yapıya ve STH lisanına sahip işletmeciler tarafından sunulur .

(Bulk Smart Message Service) Türkçe de Toplu Kısa Mesaj Servisi demektir. “Toplu SMS” (Toplu Kısa Mesaj Servisi) kısaltmasıdır. Kişi ve kurumların müşterileri daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişimde için kullanılan teknolojik alt yapıya ve STH lisanına sahip işletmeciler tarafından sunulur .

Toplu SMS, kişi ve kurumların bilgilendirme ve/veya kampanyalarını müşterilerine duyurabileceği en etkin platform olduğu için tercih edilmekte ve bu amaçla kullanılmaktadır. Toplu Kısa Mesaj servisi yani Toplu SMS gönderme ile amaç en hızlı şekilde yüzlerce, binlerce kişiye güvenli bir şekilde bilgi iletmek ve dolayısıyla amaç zamandan tasarruf etmektir.

Toplu SMS Sistemi, İnternet olan her yerden kolaylıkla üyelik bilgilerinizi girerek SMS Panel arayüzü ile en hızlı ve en güvenli şekilde kitlelere ulaşmanızı sağlayan en hızlı haberleşme platformu olma özelliğine yıllardır korumaktadır.

Sistem Nasıl Çalışır?


Toplu SMS Sistemi, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından lisans ve işletmeci yetkisine sahip operatörlerin kurdukları teknolojik alt yapı sayesinde müşterilerine aynı anda milyonlarca ileti gönderilmesine olanak sağlar. Operatör yazılımları sayesinde müşteriler SMS Panel arayüzüne üyelik bilgileri ile SMS Panel ara yüzüne giriş yaparak excel dosyanızda ki tüm verilerinizi SMS paneline aktarabilir, gruplar oluşturabilir. İster hızlı mesaj ister zaman ayarlı ileri tarihli mesaj gönderebilir. Excel dosyasında ki verilerde müşteri isimleri var ise tüm müşterilere hitaplı mesaj dahi gönderebilir. Raporlar online olarak görüntülenebilir, şablonlar oluşturulabilir.

Toplu SMS gönderme yaparak veri tabanınızda bulunan müşterilerinize hangi operatör abonesi olursa olsun ulaşabilir, mesaj başlığınızda ki kurumsal kimliğiniz ile iletişim halinde olabilirsiniz. İster tek tek isterseniz de toplu olarak mesajlarınızı en hızlı ve güvenli şekilde iletebilirsiniz. Detaylı bilgi için Nasıl Çalışır sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Program Yazılımı ile nasıl çalışır?

Toplu SMS Uygulama yazılımları (Application software), Hastane ve/veya okul program yazılımları ile entegre çalışmasını sağlayan sonsuz SMS API desteği sayesinde kurumsal çalışmalarınıza hız kazandırmakta ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayan çözümler üretmektedir. SMS Entegrasyonu için SMS API sayfamızı ziyaret ederek tüm API kodlarımızı görebilirsiniz.

Kullanan Sektörler


Toplu SMS yollama, hızla büyüyen iletişim ve haberleşme sektörünün sunduğu tüm fırsatları sonuna kadar kullanmak isteyen kişi ve kurumlar için %95 açılma oranıyla ilk tercihtir. Bu sebeple tüm sektörler tarafından yaygın bir şekilde tercih sebebidir. Eğitim sektörü, sağlık sektörü, otomotiv sektörü, yazılım sektörü, belediyeler, hukuk büroları, tacir ve esnaflar yoğun bir şekilde kullanmaktadır.

SMS, cep telefonu kullanan herkese ulaşmanın en kolay, en hızlı ve en güvenli yoludur. Hedeflediğiniz müşterilerinize anında ulaşarak onlara kampanyalarınız hakkında bilgi verebilir, yeni geliştirdiğiniz ürün ve/veya uygulamalardan haberdar edebilirsiniz. Güncel duyurular hakkında bilgilendirebilir, müşterilerinizin ve sevdiklerinizin bayram ve doğum günü gibi özel günlerini de kutlayabilirsiniz.

Nasıl Gönderebilirim?

Toplu SMS başlığınız onaylandıktan  sonra tek yapmanız gereken, Toplu SMS kullanıcı paneline kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak müşteri numaralarınızı yüklemek ve rehberinizi oluşturmak. Bu şekilde oluşturduğunuz gruplarınızı panel üzerinden kolayca kontrol edebilirsiniz. 

Müşteri numaralarınızı yüklemek ve  Toplu SMS rehberinizi oluşturmak. Bu şekilde oluşturduğunuz gruplarınızı panel üzerinden kolayca kontrol edebilirsiniz. 


Müşterilerim Gönderimlerinden Çıkmak İsterse Ne olacak?


üketici haklarının korunmasına yönelik yasalaşan 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında Ticari Toplu SMS gönderen müşterilerin bilgilendirilerek yasal çerçevede sunmak zorunda oldukları Toplu SMS Ret Bildirimi için Toplu SMS Kısa Numara Servisi kullanmaları tavsiye edilir.Toplu SMS başlığınıza özel oluşturulacak Toplu SMS anahtar kelime ile her mesajın sonuna Ret Bildirim Servisi ücretlendirilerek eklenir ve müşterileriniz 4609’a mesaj atarak Toplu SMS Rehberi yani listenizden çıkarılır. Bu müşteriler, daha sonra size raporlanarak, yaptığınız gönderimlerden çıkarılır ve Toplu SMS Kara Liste‘de saklanır.