İZMİR 35280 Türkiye
0850 480 2220
info@aktansms.com

Toplu SMS Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Toplu SMS Çözümleri

Toplu SMS Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Toplu SMS Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Toplu SMS Hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunu cevaplamadan ve Toplu SMS Hizmeti almadan amacınızı belirlemelisiniz. Kişi veya kurum fark etmeden hangi amaca yönelik ve nasıl bir Toplu SMS hizmetine ihtiyaç duyduğunuzu tespit ederek başlamalısınız.

Konu kurumsal iletişim ve haberleşme olunca birçok farklı amaç olabilir. Bu amaçlara göre birçok farklı Toplu SMS Servisinden faydalanabilirsiniz.,

Mobil pazarlama ve Toplu SMS çözümleri olunca bir çok farklı amaç ve buna bağlı bir çok farklı servis ile karşılaşmanız olasıdır.

Dolayısıyla tercih edeceğiniz firmanın operatör yada iş ortağı olsun amacınıza uygun servisi en iyi şekilde Sunması gerekir. En uygun tarife ve fiyatlarla sunuyor olması sizin için önemle dikkat edilmesi gereken ilk parametre olmalıdır.

Toplu SMS Hizmeti Alırken Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Toplu SMS hizmeti alırken doğru firmayı seçin!

Yazımızın başında amacınıza ve ihtiyacınıza uygun Toplu SMS servisini, en iyi şekilde ve en uygun tarifelerle sunabilen firmanın seçilmesi gerektiğinin önemine değinmiştik.

Dolayısıyla Toplu SMS hizmeti almadan önce olası amaçları ve buna bağlı servislerin neler olduğuna değinerek tercih edeceğiniz firma hakkında bilmeniz gerekenleri sıralarken firmanın yasal ve teknik yeterliliğini araştırmalısınız.

Toplu SMS Hizmeti İle Bilgilendirme

Amacınız kişisel ve/veya kurumsal iletişim seçeneklerinden biri olan
Toplu SMS Yoluyla Müşteri Bilgilendirmesi ise yasa ve yönetmelik ile sınırlandırılmamış olduğundan çok sayıda firmadan birini en uygun tarife ve fiyat politikasına göre tercih edebilirsiniz. Ancak tercih edeceğiniz firmanın mutlaka referanslarını incelemeli ve özellikle özel günlerde gerçekleşen yoğun gönderimler karşısında oluşabilecek iletim sorunlarını sorgulamalı ve araştırmalısınız. Bu gibi günlerde yanlış firma tercih eden kurumların mağduriyetler yaşadığı bilinmektedir.

Toplu SMS Hizmeti İle Mobil Pazarlama

Amacınız kişisel ve/veya kurumsal iletişim seçeneklerinden bir başkası olan Toplu SMS Yoluyla Mobil Pazarlama ise tercih edeceğiniz firmanın 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde tüketicilere sunulması zorunlu olan Ret Hakkı ve buna bağlı Ret Hakkı Bildirim Servisini sunuyor olması gerekir. Dolayısıyla bu servisi sunamayan firmalar asla tercih edilmemelidir.

Toplu SMS hizmeti alırken farklı amaca uygun servisler nelerdir?

Amacınız kişisel ve/veya kurumsal iletişim seçeneklerinden bir diğer seçenek olan SMS API yoluyla programınıza gerçekleştirilen SMS Entegrasyonu ise tercih edeceğiniz firmanın api kodlarının sorunsuz ve sonsuz şekilde çalışıyor olması ve ihtiyaçlara cevap verebiliyor olması gerekliliğidir.

Bu konuda sektörde çok iyi durumda olan firmalar olduğu gibi yine en uygun tarife ve fiyat politikasına göre tercih yapılmalıdır. Tercih edilecek firmanın API üzerinden gönderim yapan referanslarının incelenmesi çok önemlidir. SMS API ile diler tek tek dilerseniz Toplu SMS gönderilebildiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla yoğun bir şekilde tüm sektörler tarafından kullanılmaktadır.

Toplu SMS Hizmeti İle Veri Ve Bilgi Güvenliği

Bir başka önemle dikkat edilmesi gereken konu veri güvenliğidir. Tercih edeceğiniz firmanın kişisel ve/veya kurumsal verileri en üst seviyede koruması çok önemlidir. Bu açıdan bakıldığında tercih edeceğiniz firmanın güçlü operatör işbirliklerine de sahip olması olası istenmeyen durumların önüne geçmek açısından çok önemlidir.

İş ortağı olduğumuz operatörün güçlü operatör işbirlikleri sayesinde tüm müşteri verileri ve Toplu SMS trafiği, Türkiye’nin en güvenli ve en büyük veri merkezi olan Toplu SMS Turkcell Gebze Veri Merkezinde saklanmaktadır.

Toplu SMS Hizmeti İle Operatör ve Yönetim Lisanları

Dikkat edilmesi gereken konulara ek olarak tercih edeceğiniz operatör yada iş ortağı olsun mutlaka operatör lisansı, Kalite Yönetimi (ISO 9001) lisansı ve Bilgi Güvenliği Yönetimi (ISO 27001) lisanına sahip olması gerekmektedir. Asla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından işletmeci yetkisine sahip olmayan firmalar tercih edilmemelidir.

Operatör iş ortağı tercih edilmesi durumunda mutlaka sitesinde bulunması gerekli olan operatör lisansına bakılmalıdır. Aksi durumda yasal Toplu SMS göndermeniz söz konusu olamaz.