OTP SMS

OTP SMS Nedir?

OTP SMS; bankaların, müşterilerine göndermiş oldukları tek kullanımlık şifreleri sağlayan Toplu SMS servisidir. OTP SMS aracılığı ile müşterilerinize tek kullanımlık şifreler gönderebilir ve güvenliklerini yüksek ölçüde artırabilirsiniz.

OTP SMS servisi yalnızca bankalar tarafından değil, pek çok GSM firması tarafından da tercih edilmektedir. Sizin de müşterilerinizin giriş yaptığı bir elektronik sistem var ise OTP SMS servisinde faydalanabilirsiniz.

OTP SMS Özellikleri

1.Şifre Yenileme Özelliği

Müşterileriniz bu özellik sayesinde şifrelerini yenileyerek işlemlerine devam edebilmektedir. Yalnızca güvenlik bilgilerinin doğrulanması ile OTP SMS şifre yenileme işlemi sağlanır.

2. SMS Doğrulama Özelliği

BTK’nın 11 Nisan’da almış olduğu karar doğrultusunda halka açık olan Wifi alanlarında tek kullanımlık şifreler gönderilmektedir. Bu işlem esnasında kullanıcılar cep telefonu numaralarını girerler ve telefonlarına gelen tek kullanımlık şifre ile WiFi bağlantılarını gerçekleştirirler. İşte bu işlem OTP SMS aracılığı ile sağlanır.

3. 3D Güvenlik

Özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken 3D Güvenlik Sistemi devreye girer ve kullanıcılara tek kullanımlık SMS’ler gönderir. Bu işlemler sağlanırken tüm entegrasyon OTP SMS aracılığı ile gerçekleşmekte ve sistem kullanıcıları güvenlik altına almaktadır.